Trwa ładowanie proszę czekać ...

Najpopularniejsze metody stosowane w medycynie estetycznej cz.1

21 czerwca 2016

Piękny i młody wygląd jest marzeniem nie tylko kobiet. Także mężczyźni starają się wyglądać atrakcyjnie i młodo. Ogólny pęd za młodością a w przypadku starszych osób za jej odzyskaniem sprawił, że w ostatnich latach jak grzyby po deszczu wyrastają gabinety medycyny estetycznej. Każdy z nich świadczy przeróżne zabiegi i wykorzystuje różne najnowsze urządzenia w trosce o urodę i piękny wygląd swoich klientów.

W nadchodzących dwóch artykułach postaram się przybliżyć Wam najpopularniejsze metody i technologie podtrzymywania i upiększania urody. Jedną z najczęściej stosowanych zabiegów wśród osób decydujących się na usługi gabinetów kosmetycznych jest powiększanie ust. Polega ono na wstrzyknięciu odpowiedniej substancji w wargi, co powiększa ich objętość oraz uwydatnia zarys i kolor. Jest to stosunkowo tani zabieg i nie wymaga dużych przygotowań. Wystarczy, że na kilka dni przed wizytą w gabinecie postaramy się o odpowiednie nawodnienie organizmu oraz odrzucimy używki w postaci alkoholu.

Kolejnym bardzo często wykonywanym zabiegiem w gabinetach medycyny estetycznej jest mikrodermabrazja. Zabieg ten polega na złuszczaniu naskórka przy jednoczesnym jego odsysaniu. Dzięki temu zabiegowi nasza skóra dostaje bodziec do odbudowy. Mikrodermabrazja poprawia ukrwienie komórek skóry oraz podnosi ich natlenienie. Dzięki zastosowaniu tej metody skóra twarzy odzyskuje sprężystość oraz jest naturalnie oczyszczona i zdrowa.

Innym bardzo popularnym, ale dosyć kosztownym zabiegiem wykonywanym w gabinetach medycyny estetycznej są iniekcje z osocza bogatopłytkowego. Specjalną aparaturą pobiera się krew od pacjenta, a następnie krew przelaną do fiolek umieszcza się w wirówce laboratoryjnej. Po odwirowaniu oddzielone płytki miesza się z osoczem, dzięki czemu otrzymujemy skondensowany preparat, który wstrzykiwany jest w twarz. Zazwyczaj wstrzykuje się go wzdłuż linii mięśni mimicznych twarzy. Dzięki temu zabiegowi skóra odzyskuje sprężystość oraz staje się młodsza, w wyniku czego zmarszczki zmniejszają swoją głębokość, a w wielu przypadkach znikają całkowicie.