Trwa ładowanie proszę czekać ...

Różnice pomiędzy medycyną estetyczną a chirurgią plastyczną cz. 1.

21 czerwca 2016

Rozwój chirurgii przypadł na okres wojen. To wtedy właśnie ranni żołnierze potrzebowali szybkiej pomocy lekarskiej a w wielu przypadkach operacji ratujących ich życie i zdrowie. Po wojnie wielu z nich z powodu odniesionych ran borykało się z problemami z akceptacją własnego ciała. To właśnie z myślą o nich zaczęto wykonywać pierwsze operacje plastyczne. Dzięki nim możliwa była przynajmniej częściowa rekonstrukcja twarzy czy kończyn. Od tego czasu wiele się zmieniło i chirurgia plastyczna wykorzystywana jest przez wiele osób do poprawy swojego wyglądu, który jak im się wydaje, wymaga takiej poprawy.

Dzięki chirurgii plastycznej możliwe są zaawansowane rekonstrukcje twarzy po wypadkach, zmiana wyglądu także nie jest problemem. Nie tylko twarz poddawana jest operacjom upiększającym. Do kanonu mody weszły już powiększenia piersi za sprawą wszczepiania w ciało specjalnych poduszek silikonowych, które można sobie wybrać przed zabiegiem. Chirurgia plastyczna z uwagi na koszty, jakie należy ponieść, wykorzystywana jest jedynie przez najbogatsze osoby jak gwiazdy telewizji czy estrady. Wiele gwiazd decyduje się na tego typu poważne zabiegi z obawy przed utratą młodego wyglądu oraz popularności i wiążących się z nią pieniędzy.

Niewiele jednak osób zdaje sobie sprawę z różnic, jakie dzielą chirurgię plastyczną z medycyną estetyczną. Obie z nich oczywiście mają za zadanie poprawę wyglądu oraz utrzymanie młodego wyglądu. Zabiegi wykonywane w ramach obu z nich jednak znacznie różnią się od siebie. W chirurgii plastycznej główną rolę odgrywa skalpel oraz laser chirurgiczny. Pozwala to na dokonanie zmian, których nie sposób dokonać przy wykorzystaniu narzędzi, które używane są w medycynie estetycznej.

Coraz rzadziej jednak wykorzystuje się zabiegi chirurgii plastycznej w upiększaniu twarzy. Oczywiście zdarzają się przypadki, w których nie sposób obyć się bez skalpela, a nawet przeszczepów skóry, jednak z powodu bardzo poważnej ingerencji w tkankę wiele osób rezygnuje z chirurgii na rzecz medycyny estetycznej i mniej inwazyjnych zabiegów, jakie wykorzystywane są w gabinetach kosmetycznych.