Trwa ładowanie proszę czekać ...

Sposoby na likwidację zmarszczek w medycynie estetycznej.

21 czerwca 2016

Zmarszczki to jeden z najbardziej widocznych efektów upływającego czasu. Nie dziwi więc nikogo, że coraz więcej osób decyduje się na poddanie zabiegowi usuwania tych często wstydliwych znaków podkreślających nasz wiek. Zmarszczki mogą pojawić się w wielu miejscach. Najbardziej dokuczające z nich to tzw. kurze łapki oraz wszelkiego rodzaju zmarszczki poziome na czole. W sklepach możemy znaleźć wiele kremów i maści, które mają nam pomóc w pozbyciu się ich, jednak jest to bardzo długotrwały proces, który może nie przynieść skutku. Z pomocą przychodzi nam medycyna estetyczna.

Dzięki zabiegom polegającym na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego możemy otrzymać efekt, o jakim marzymy. Zabieg jest dosyć kosztowny, jednak czego nie robi się dla pięknego i młodego wyglądu. Przed każdym zabiegiem z użyciem tej substancji pacjentka zostaje znieczulona. W większości przypadków zabieg nie trwa dłużej niż 40 minut. Tuż po jego zakończeniu bez problemu możemy wracać do domu, niepotrzebna jest rekonwalescencja.

Innym bardzo popularnym i niezwykle skutecznym zabiegiem pozwalającym na pozbycie się zmarszczek jest wstrzykiwanie botoksu. Podobnie jak w przypadku kwasu hialuronowego wstrzykiwany jest w twarz. Działa blokująco na mięśnie mimiczne, co powoduje zminimalizowanie lub też całkowity zanik zmarszczek mimicznych. Jego działanie utrzymuje się nawet przez pół roku od zabiegu.

Bardzo dobrym sposobem na pozbycie się zmarszczek są wszelkiego rodzaju zabiegi z wykorzystaniem lasera. Przez odpowiednią stymulację powierzchni skóry możemy wywołać efekt obronny w postaci lepszego ukrwienia i poprawy sprężystości skóry, co w rezultacie pozwoli na zmniejszenie liczby i głębokości zmarszczek.

To, jaką metodę walki ze zmarszczkami wybierzemy, w dużej mierze zależy od zasobności naszej kieszeni. Im droższy zabieg, tym lepszy jego rezultat. Najtańsze pojedyncze zabiegi zaczynają się od kwoty 300 zł. Za najdroższe poprawki kosmetyczne możemy zapłacić nawet kilka tysięcy złotych. Dla tego warto jest już od najmłodszych lat, dbać o swoją cerę i stosować kosmetyki ujędrniające i poprawiające stan naszej cery.