Trwa ładowanie proszę czekać ...

Zabiegi w ginekologii estetycznej cz. 1.

21 czerwca 2016

Piękne i zadbane ciało jest dla wielu z nas celem i dążymy do niego, nie zważając na przeciwności losu. W obecnych czasach uroda i młody wygląd pomagają w zdobyciu pracy, znalezieniu partnera na przyszłość oraz podnoszą samoocenę i pozwalają na pozbycie się kompleksów. Nie dziwi nikogo już fakt, że coraz więcej osób decyduje się na zabiegi chirurgiczne lub estetyczne poprawiające urodę, powiększające biust czy usta. Zmieniamy także owal twarzy, kształt nosa oraz odejmujemy sobie lat poprzez wypełnianie zmarszczek różnego rodzaju specyfikami i zabiegami. Coraz większą jednak popularnością cieszą się ginekologiczne zabiegi estetyczne. Jest to stosunkowo nowa forma medycyny estetycznej i postaram się, chociaż po części opisać Wam, na czym polegają zabiegi.

Jednym z najczęstszych zabiegów, jaki wykonuje się w gabinetach medycyny estetycznej lub prywatnych gabinetach ginekologicznych jest zabieg, który ma za zadanie pomóc kobietom, które borykają się z problemem nietrzymania moczu. Jest to bardzo częsty problem, szczególnie u kobiet, które przechodziły ciężkie ciąże lub u osób starszych. Zabieg ten wykonuje się przy zastosowaniu lasera ablacyjnego ze specjalnie do tego celu przystosowaną końcówką. Zabieg ten polega na włożeniu końcówki lasera do pochwy i oddziaływaniu laserem na jej górną ściankę. Kolejnym etapem zabiegu jest naświetlanie laserem ujścia cewki moczowej. Należy przy tym zwrócić uwagę, że nie oddziałujemy na skórę, lecz na błonę śluzową więc laser powinien być ustawiony na wydłużony i łagodniejszy tryb, który nie spowoduje uszkodzeń delikatnej błony śluzowej. Aby uzyskać pożądany efekt, należy wykonać około 3 zabiegów z miesięcznym odstępem czasu. Pierwsze efekty możemy zauważyć już po około 1 miesiącu od naświetlenia.

Innym wykonywanym laserowo zabiegiem jest obkurczanie pochwy. Podobnie jak przy zabiegu dla kobiet z problemem utrzymywania moczu tak samo i tutaj oddziałujemy na błonę śluzową pochwy jednak na wszystkich jej ściankach. Wskazaniami do wykonania zabiegu jest odczuwanie luźności w pochwie oraz podeszły wiek. W większości przypadków wystarczy już jeden zabieg, aby odczuć znaczną różnicę. Dla utrzymania efektu warto jednak zabieg naświetlania laserem powtarzać