Trwa ładowanie proszę czekać ...

Zabiegi w ginekologii estetycznej cz. 2.

21 czerwca 2016

W poprzednim artykule przybliżyłem Wam kilka rodzajów zabiegów wykonywanych w ginekologii estetycznej. Dzisiaj nadszedł czas na kolejną dawkę ciekawych informacji na ten temat.

Innym zabiegiem, który w ostatnich latach coraz częściej jest wykonywany, jest powiększanie punktu G. W większości przypadków wykonywany jest na życzenie kobiet, które nie odczuwają satysfakcji seksualnej lub mają problem z uzyskaniem orgazmu pochwowego. Zabieg polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w przednią ściankę pochwy, co tworzy pewnego rodzaju zgrubienie, które znacząco wpływa na poprawę doznań podczas stosunku.

Kolejnym zabiegiem ginekologii estetycznej, o jakim pragnę wspomnieć, jest poprawa stanu warg sromowych poprzez wstrzyknięcie w nie kwasu hialuronowego. Zabieg ten ma działanie estetyczne oraz zdrowotne. Kobiety w podeszłym wieku docenią ten zabieg w przypadku gdy ich wargi sromowe są już nieco zwiotczałe. Dzięki wstrzyknięciu kwasu znacznie poprawi się ich wygląd. Większe wargi sromowe pomagają zabezpieczyć głębsze rejony przed przesuszaniem oraz infekcjami intymnymi.

Następnym niezwykle popularnym zabiegiem jest wybielanie miejsc intymnych. Jest to zabieg czysto estetyczny. W większości przypadków miejsca intymne odznaczają się ciemniejszym kolorem, jednak zdarzają się przypadki, w których miejsca intymne są tak ciemne, że powoduje to dyskomfort. Aby pozbyć się go, gabinety medycyny estetycznej świadczą usługi wybielania miejsc intymnych. Także w tym zabiegu kluczowym narzędziem będzie laser. Dzięki odpowiedniemu naświetlaniu miejsc intymnych lekarz przeprowadzający zabieg pozbywa się ciemnego barwnika i pozwala na uzyskanie nieco jaśniejszego odcienia skóry.

Ostatnim zabiegiem z zakresu ginekologii estetycznej, jaki przedstawię, jest redukcja blizny po nacięciu krocza. Blizna taka powstaje podczas porodu w wyniku lekkiego nacięcia skalpelem krocza kobiety. W większości przypadków, aby pozbyć się blizny po nacięciu krocza, stosuje się laser frakcyjny. W przypadku bardziej poważnych blizn, które sprawiają ból, wykorzystuje się laser chirurgiczny.