Trwa ładowanie proszę czekać ...

Różnice pomiędzy medycyną estetyczną a chirurgią plastyczną cz. 2.

21 czerwca 2016

Decydując się na wybór jednej z tych metod, warto wcześniej zasięgnąć opinii kilku lekarzy. Chirurgia plastyczna świetnie spisuje się w poważnych przypadkach, gdzie należy poważnie zmienić wybrane miejsce na ciele. Przy drobnych modyfikacjach i upiększeniach tak bardzo inwazyjne działania nie zdają egzaminu. W takich wypadkach korzysta się z dobrodziejstw medycyny estetycznej i mało szkodliwych i inwazyjnych metod leczenia.

W poprzednim artykule wspomniałem o powiększaniu piersi. Nie sposób tego dokonać bez ingerencji lekarza chirurgii plastycznej. Żadna z dostępnych metod wykorzystywanych w medycynie estetycznej nie pozwala na zadowalające i trwałe powiększenie i wymodelowanie piersi. Podobnie jest ze zmniejszaniem nosa. Jest to dosyć popularny zabieg, który wykonuje się jedynie z użyciem skalpela. Oczywiście drobne korekty niedoskonałości nosa można dokonać za pomocą kwasu hialuronowego lub botoksu, jednak nie są to znaczące zmiany kształtu i co najważniejsze nie wpłyną na wielkość nosa.

Podobnie jest z pomniejszaniem uszu. Jest to kolejny po piersiach i nosie zabieg, który wymaga wykorzystania skalpela, a następnie kilku tygodni w opatrunkach zabezpieczających rany przed zakażeniem i infekcjami.

Medycyna estetyczna jest bezkonkurencyjna w drobnych defektach urody. Nie ma co szukać pomocy u chirurga plastycznego, jeżeli borykamy się z przebarwieniami na skórze, pękniętymi i rozszerzonymi naczynkami czy drobnymi niedoskonałościami cery. W takich przypadkach nieocenione są metody wykorzystywane w medycynie estetycznej.

Ogromną zaletą chirurgii plastycznej jest to, że zmiany dokonane za pomocą jej metod są bardzo radykalne i stosunkowo szybko zauważalne. Z kolei wadą metod chirurgii plastycznej jest wymóg stosowania znieczulenia, długa rekonwalescencja oraz możliwe powikłania po nawet niezbyt skomplikowanych zabiegach.

Medycyna estetyczna dzięki mniej inwazyjnym zabiegom jest dużo bardziej bezpieczna dla zdrowia i w wielu przypadkach efekty jej zastosowania wyglądają bardziej naturalnie i estetycznie.

Wpadki i zwycięstwa medycyny estetycznej na przestrzeni kilku ostatnich lat.
W ostatnich latach zauważyć można znaczny wzrost i rozwój usług świadczonych przez gabinety medycyny estetycznej. Związane jest to nieodłącznie ze wzrastającym popytem na tego typu usługi oraz coraz to nowszymi problemami, z jakimi medycyna estetyczna musi sobie radzić.

W dzisiejszym artykule przybliżę Wam kilka świetnych rozwiązań, jakie zostały wprowadzone w ostatnich latach w tej branży oraz wspomnę o spektakularnych wpadkach, jakie przydarzyły się osobom odpowiedzialnym za rozwój zabiegów estetycznych. Pierwszym ciekawym rozwiązaniem, jakie weszło do użycia w ostatnich kilku latach jest nić liftingująca. Nici te stosowane są głównie w zabiegach dokonywanych na twarzy. Tworzą pewnego rodzaju rusztowanie, które podtrzymuje skórę i nadaje jej młody wygląd. Efekt uzyskany z wykorzystaniem nici liftingujących jest bardzo naturalny i wyjątkowo trwały.

Innym innowacyjnym rozwiązaniem, jakie weszło w roku 2014 do gamy usług z dziedziny medycyny estetycznej, jest laserowe obkurczanie pochwy. Zabieg ten pozwala na odzyskanie dawnych rozmiarów pochwy oraz poprawia utrzymywanie moczu. Dzięki specjalnemu laserowi i końcówce, którą wprowadza się do pochwy, taki zabieg jest bardzo delikatny i precyzyjny.

Z wpadek, jakie przeżyła medycyna estetyczna, należy wspomnieć o preparatach pod oczy z zawartością kwasu hialuronowego. Preparaty te miały niwelować przebarwienia i cienie oraz sprawiać, że skóra w tym miejscu nabierze młodego wyglądu. Efekt, jaki uzyskuje się tego typu specyfikami, jest minimalny i bardzo krótkotrwały, przez co szybko wycofano się ze sprzedaży tego typu kremów i maści.

Inną wpadką, o jakiej należy wspomnieć, jest leczenie przebarwień na skórze z wykorzystaniem zaawansowanego lasera frakcyjnego. Tego typu laser nie jest nowością, jednak w ostatnich latach zaczęto wykorzystywać go do leczenia przebarwień. Powikłania po jego stosowaniu często są bardzo poważne, gdyż taki laser stosuje się do liftingu twarzy, do przebarwień wykorzystuje się innego rodzaju lasery. Laser frakcyjny powoduje jeszcze większe i trudniejsze do wyeliminowania przebarwienia na skórze.